Mis teoksil?

Rae valla küladepäev!

2019 on aasta, mil Vaidasoo ja Seli küla korraldavad Rae valla küladepäeva. Pane kalendrisse kirja pühapäev, 18. august 2019. Tegemisi jätkub nii pisematele (külla tuleb teadusteater Kolm põrsakest) kui ka suurematele. Ei puudu traditsioonilised võistlused, kuid programmis leidub ka tegevusi, mida rahulikumalt jälgida saab 🙂

 

Bussipeatused saavad uued kuued

Vaidasoo küla oli üks 73st õnnelikust, kes sai kogukondade EV100 taotlusvoorust toetust. Saame viia ellu juba aastaid mõeldud mõtte: uuendada Vaidasoo küla bussiootepaviljonid, mis tänaseks on väsinud. Ühise ettevõtmisena vahetatakse paviljonide seinad ja värvitakse need Jüri kihelkonna rahvariiete seeliku värve jäljendades triibuliseks. Samuti sätime paika uued infotahvlid ja külasildid, mis tekitaksid ühisosa nii külakogukonnale kui oleksid n-ö märgatavad maamärgid ka meie külast läbisõitvatele inimestele. Aitäh EV100 ja liikumine Kodukant!

Vt ka meie kingitust Eestile siit: https://www.ev100.ee/et/vaidasoo-kula-kihelkonnakarva-bussipeatused

Eesti_100_CMYK

rsz_kodukant_logo

 

 

 

 

 

Teeme ära 2018

Sel aastal on Teeme ära talgud värvilised. Tunnuslause kõlab nii: “Tänavu kutsume üles tegema oma elukeskkonda paremaks ja rõõmsamaks, kasutades selleks oma kodukihelkonna traditsioonilisi värve. Kingime Eestile ühiselt oma kihelkondade värvid! ” Eks näis, kas toetus ka tuleb, Vaidasoo küla on palunud EV100 programmist toetust, et korrastada bussipeatused ja justnimelt, värvida need kihelkonna värvidesse.

talgute kuulutus-page-001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vastlapäev, 10. veebruaril 2018

Aasta on nagu niuhti läinud ja ootame teid jälle vastlaliule, seekord aga toimub pidu Vaidas, kooli taga liumäel. Tule ja võta naaber kaasa!

vastlad 2018_A4

 

Vastapäev, 25. veebruaril 2017

25. veebruaril alates kell 12st ootame teid kõiki juba traditsiooniks kujunenud vastaliule Vaidasoo külas.
Eesti vastlapäevakombestikku kuulub kelgutamine: just pikk kelguliug pidi ennustama järgnevaks suveks head linakasvu. Nii toimub ka meil pikima vastaliu väljaselgitamine, sööme hernesuppi ning kohal on ka hobukaarikud.

Vastlapäev kuulus vanarahvakommetes eelkõige naistepühade hulka –  naised läksid kõrtsi, kuid näiteks külas käimine oli sel päeval keelatud. Vastlapäeval võisid vanatüdrukud ise kosja minna – äraütlemine oli sealjuures üsna keelatud. Naistetööd olid keelatud, eriti ketramine ja ringliikumisega seotud tööd, sest muidu tuli lambakahju. Võis aga punuda paelu ja teha nööri. Tule süütamine oli keelatud, sest see kahjustas kariloomi ja hobuseid. Vastlapäeva kasutati ka ennustamiseks – söödud kontidele pandi neidude nimed juurde ja kutsuti siis koer tuppa. Kelle kondi koer välja valis, see sai mehele.
Vastlapäeval lõigati ka juukseid, samuti hobuse saba – siis kasvavad pikad ja tugevad juuksed nagu hobusejõhvid. Ka tuli vähemalt seitse korda pead kammida.

2017 vastlapäev-page-001

 

 

 

Pannkoogihommik

17. detsembril seadke sammud Ellakule, küpsetame ja sööme koos pannkooke. Et maitsed saaks erisugused, siis haarake kaasa kodust omatehtud moos või muu suupärane. Kohtumiseni kell 11!

fb_pannkoogihommik-1

 

 

Vaidasoo külaturg 28.augustil kella 12-st

Vaidasoo külarahvas kuulutab: müügile tuleb mahekartul, sibulad, õunad ja õunamahl (3-liitristes kottides), seened ja muud. Kartul on maitsev ja läbiproovitud. Külaputkas saab kohvi, seene- ja kohupiimapirukat.
Tulge läbi ja nautige pühapäeva! Üritust toetab Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

RM-KYSK_logo_reg_toetuseks-Vektor-suur_sygis2015

 

 

 

 

Vaida 775 aastapäev

2. juulil toimub Vaida pidustuste raames välilaat, kuhu meie küla paneb püsti päris oma kohvikuala. Küpsetame ning viime ka teistele Vaidasoo soolaseid ja magusaid küpsetisi.
Täpsem info Kaia käest: Kaia@pilvik.eu

kylaturu_promenaad-page-001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vahetame rohelist

Rohenäpud, valvel! 28. mail toimub Vaidasool rohelaat, kus saab osta-vahetada poti- ja maitsetaimi. Üritus toimub Ellakul, küla kauplemisplatsil, alates kella 11-st.


Teeme ära!!

7. mail toimub traditsiooniline Vaidasoo “Teeme ära” talgupäev, kus pärast talve kogume kokku teeliste mahaununenud asjad. Ootame kõiki osalema ja teeme küla ilusaks! Vaidasoo külateede pikkus on kokku ca 3km, seega on vaja läbi jalutada 6 km pikkuses teeääri.

talgud2016