Juba toimus

Rae valla küladepäev 2023

Vaidasoo küla oli sel aastal taas osa võtmas küladepäevast. Jäime küladevahelises osavus- ja kiirusmängudes taas 10. kohale, kuid eriauhinna tõime ära kodutööks olnud pesakasti eest. Küladepäeva korraldamise au on seekord Vaidal  – hea lähedal minna!

Vaata galeriid siit:

Kümnes koht Rae valla külade päevalt Kurna mõisapargist 6. augustil 2022

6.augustil 2022 kogunesime teiste külaesinduste kõrval Kurna mõisaparki, kus toimus järjekordne Rae valla külade päev. Vaidasoo küla oli väljas uute väikese sõnademängu peale tehtud DAV-AI-SOO särkidega. Saime kiita!

Kõiki särgikavandeid vaata siin:

Päevale andsid avapaugu laulvad külavanemad, edasi jätkus tegevust nii vees kui mitmesuguseid heitmisi mõisapargi murul. Silmailu ja põnevust pakkusid otsingu- ja päästekoerte meisterlikud etteasted, nuputamist lõhkekehade äratundmise ülesanne. Müts maha Katrini ees, kes paaritunnise discgolfi mõõduvõtmise võidukalt vastu pidas. Laste rõõmuks oli pargiserva püsti pandud suur batuut ja sisse põikas ka  jätsiabiauto.

Ürituse pildigalerii on nähtav siit (Ott Kattel): https://m.facebook.com/events/5605872429445546?view=permalink&id=5740691752630279

Vaidasoo küla sai tubli keskmise kümnenda koha ning järgmisel aastal tuleb pidu meile õige ligidal – Suursoo kohta võib öelda, et nad on lausa teenekad küladepäeva korraldajad.

Vaata meie endi tehtud pilte siit (Jaanika, Kristi, Kadri):

Triibutasime bussipeatuseid jälle triibuliseks

Pärast valimisi hakkasime uue hooga oma 4 aastat tagasi Jüri kihelkonnavärvidesse triibutatud bussipeatuseid üle värvima – päike, tuul ja vastu peatusi nõjatunud koolikotid olid lihtsalt teinud oma töö. „Elame ikka ilusas külas ja seda ilu tuleb ka teistele näidata,“ ütles tabavalt Kaia. Viiel õhtul tulime kokku, vedasime triipe, kes kindlama, kes vabama käega, lehvitasime bussidele, ning kolm meie küla bussiipeatust ongi jälle nagu uued!

Vaata pilte siit (Tanel, Kadri, Kristi):

Uus Vaidasoo külavanem on Kristi Saluste

Pärast seda, kui Asner ameti maha pani ja lõpuks ka külatolmu jalgelt pühkis, on maakuulamine Kaia eestvedamisel kestnud päris pikalt. Aga ega tark torma, 11. juunil 2022, pärast pea aasta kestnud  peataolekut, valiti Kivita taluõuel uueks külavanemaks kokkutulnud külaelanike ülekaalukate toetushäältega Kristi Saluste.

Kristi ise kirjutab enda kohta nii: “Olen Vaidasoo küla elanik aastast 2017, varasemalt Vaida elanik. Vaidasoo on siiski olnud juba lapsest saati minu nn kodukant, sellega on seotud väga palju ilusaid mälestusi ja nüüd saan ametlikult ka öelda, et see küla on minu kodu. Siia oleme rajanud oma perele unistuste kodu  Peres kasvab kolm last ja kass, koer. Asume Korjukse tee ääres, Pressi kinnistul.“

Soovime väga, et meie külaelu tooks sulle murede kõrvale ka rõõmu.

Fotod Kivita taluõuest ja küladepäevalt (pildistas Ott Kattel), kus Kristi sai kaela Vaidasoo külavanema auraha:

Vaidasoo külakohvik

22. augustil 2020 lõi uksed Ellaku talu koduõuel lahti Vaidasoo külakohvik. Nagu lubati, sai kooki, pannkooki, sahvti ja koos aega veeta. Kogu kraam söödi ära ja soetati ka varuks 🙂

Vaata pilte siit (autor Peeter Böckler):

Rae valla küladepäev!

2019 on aasta, mil Vaidasoo ja Seli küla korraldavad Rae valla küladepäeva. 18. augustil 2019 kogunesimegi, aga hoopiski Limu külaplatsile, kus traditsioone kogunud küladepäevapidu aset leidis. Tegemisi jätkus nii pisematele (külla tuli teadusteater Kolm põrsakest) kui ka suurematele (külas oli Kose näiteselts “Kikerdised”, kes kuultati 2018. aasta parimaks külateatriks). Ei puudunud ka traditsioonilised võistlused ja külasupp 🙂

Vaata pilte siit:

Külaturg! 

24. augustil 11:00 avasime kodukohvikute päeva raames külaputku.

Menüü oli uhke: heeringa-kartuli suupiste, kilupirukad, seenepirukas, muffinid, Nadja kohupiimakook, virsikukook, õuna-mooni plaadikook, kohv, tee, maitsevesi, kakao ja muud.

Ja avatud nad said!

22. septembri hommik. Tuul võtab tuure ja mõtleme hirmuga, et suupisted, mis meie peatustes kell 13 külalisi ootama peaksid, lendavad oma teed. Ellakul saab selgeks, et ka peotelk jääb järgmist korda ootama ning koogisöömine toimub Ellaku talu väliköögis.

Paigaldame roosad lindid, iga peatuse avab üks kolmest külavanemast, ja õhupallid, mis mõned aupaugud juba suure tuulega ära teevad. Ja avatud nad saidki: külavanemate heade sõnade saatel, külarahva enda küpsetatud-meisterdatud kookide-suupistetega, sissepühitsemisega. Bussiga Vaidasoo peatusest Ellakule ja nüüd jääb vaid loota, et uued bussipeatused ja külasildid toovad võrdselt rõõmu nii meie endile kui möödasõitjatele.  Et oleks hea tunne koju tulla!

Vaata pilte siit, kuidas bussipeatused said avatud ja meie suvine triibutamine lõpu sai:

Vaidasoo küla bussipeatuste lugu: kuidas vanast sai uus

20180803_163957

20180829_081453

Mis on ühe küla kõige väljapaistvam visiitkaart? Bussipeatused, mis palistavad küla läbivat teeniiti. Sellisele ühisele mõttele jõudis 2018. aasta veebruarikuus Eesti suure sünnipäeva künnisel toasooja kogunenud Vaidasoo külaseltskond. Ühiste jõudude ja fondide toega otsustati kolm küla bussiootepaviljoni korda teha ning kodukihelkonna seelikuvärvidesse rüütada.
Jüri kihelkond on suur ja seelikupärand rikkalik, bussipeatuste triibustiku tarbeks sai välja valitud Eesti Rahva Muuseumi kogudest pärit rohelise põhitooniga muster. Kolm peatust, 12 tahvlit, neist kolm veel kahelt poolt värvitud – see on triibutamise tulemus, mis külaseltsi rahva kümnekonnal korral kokku tõi.

Nii valmisid uued bussioote-paviljonide seinad aegamisi, aga järjekindlalt mitme kuu vältel. Iga uus ülespandud plaat lisas peatusele värve ja soojust, sulandas paviljoni ümbritseva rohelisega järjest rohkem kokku. Natuke punaseid lilli peatuse ette kasti lisaks ja tulemus on nii kodune, et koli või sisse.
Vaidasoo bussipeatuste projekt näitas, et kogukonnatunde kasvatamiseks ja ilu ning korra loomiseks pole vaja väga paljut: head ideed, natuke püsivust ja veidi toetust, täname väga külaliikumist Kodukant ning programmi “Kogukondade EV100 taotlusvoor”, ning väsinud bussiootepaviljonidest saavadki küla visiitkaardid.

Küla tegu ja küla nägu.

Vaata pilte siit (Kadri ja Elina):

Kuidas me bussipeatuseid värvisime..

Juulikuu on möödas ja külarahvas sai üksteist näha üsna sageli. Kokku saime Ellaku külaplatsil kümmekond korda. Ja tulemus on näha: ka kõige enam vastupanu osutanud punased värvid on kenasti triibumustrisse kantud. Lisaks värvimisele ei puudunud talguõhtutelt kohv ja kringel, ja kindlasti mitte meie talgute vapiloom (kass): Ellaku Kassu.

Ees on veel natuke tööd enne, kui uhkelt saame bussile astuda. Seinad on vaja bussipeatustesse ka kohale sättida ja paika panna uued külaviidad ja infostendid.

Vaata pilte siit (autoriteks on Kaia, Heidi ja Kadri):

« of 2 »

Mõttest on saanud tegu

Ühel juunikuu pühapäeval saime kokku, et pintslitega esimesed triibud ära vedada ja selgeks saada, kuidas plaadid välja hakkavad nägema ning palju tööle aega võiks kuluda. Vaata pilte siit:

Kingitus Eestile

Ühel veebruarikuu päeval saime kokku, et minna edasi mõttega anda oma küla bussipeatustele uus ja parem väljanägemine. Esimene samm tehtud ja kogume hinnapakkumusi, et panna kokku taotlus kogukondade EV100 taotlusvooru, mida koordineerib Külaliikumine Kodukant. Lisaks bussipeatustele võiksid meie küla sissesõite markeerida ka küla nimega sildid ning üleval olla infotahvlid.

Toetusest lähemalt saate lugeda siit: https://kodukant.ee/taotlusvoor/

Vaidasoo talvine jaanituli 2018

Kus suitsu, seal tuld! Aasta kõige külmemal päeval kogusime end kokku ning tegime tule alla oma suureks paisunud jaanitulele. Lõke sai suur ja kokku saada on põhjust teinekordki – suured kännud jäid teiseks korraks. Aitäh kõigile, kes ligi astusid!

Vastlad 2018

Seekordne vastaliug 10. veebruaril 2018 tuli teisiti kui varem. Saime kokku Vaida kooli taga ning kokku lugesime koguni 130 inimest. Lisaks tavalisele saanisõiduvõistlusele tegid külad vastanukke (meie küla olümpiamängudest kantud nuku nimeks sai Vaidasoo Saskia), lisaks sai sooja teed ja hernesuppi, päeva lõpuks aga moodustati inimestest EV100 muster. Pildid külaelaelanikelt ja Peeter Böcklerilt. Aitäh!!

Vaida sovhoos 50

8. juulil 2017 rändasime ajas tagasi. Aega, mil meie elu kujundas sohvoosielu koos kõige selle juurdekuuluvaga. Siin mõned pildid tagasivaateks pioneeridest kartulinoppimiseni.

Teeme ära 2017

Varakevadel on juba mitmeid aastaid külarahvas kokku tulnud, et maanteeääred ühiselt puhtaks teha. Sel aastal oli võrreldes varasematega meil tööd märksa vähem – aitäh möödakäijatele!

Vastlaliug 2017 Vaidasoo külas

25. veebruaril 2017 toimus juba traditsiooniks kujunenud vastaliug Vaidasoo külas, kus erinevate külade võistkonnad selgitasid välja pikima vastaliu: just pikk kelguliug pidi ennustama järgnevaks suveks head linakasvu. Sõime ka vastlatoitu ning kohal olid hobukaarikud. Vaata pilte!

Vaidasoo külaturg Ellakul

30.07.2016 ja 28.08. 2016 toimus külaturg Ellaku platsil. Müüsime tooteid alates kartulist-köögiviljast kuni metsaandideni. Üritust toetas Kodanikuühiskonna sihtkapital – aitäh!

Vaida 775

02.juulil korraldati Vaida 775 aastapäeva tähistamise raames “Turupromenaad” millel Vaidasoo küla osales oma kohvikutelgiga.

Vaidasoo küla rohelaat

28. mail toimus Vaidasool rohelaat, kus sai osta-vahetada poti- ja maitsetaimi. Üritus leidis aset Ellakul, küla kauplemisplatsil.  Lisaks rohekaubale, raamatutele jm kaubeldi ka hea ja paremaga. Vaata pilte!

Teeme ära!!
7. mail toimus traditsiooniline Vaidasoo “Teeme ära” talgupäev, kus pärast talve kogusime kokku teeliste mahaununenud asjad. Vaidasoo külateede pikkus on kokku ca 3km, seega jalutati läbi jalutada 6 km pikkuses teeääri. Lisaks sai uue kuue meie külaputka, vaata pilte!